O nas

Kilka informacji o naszym Domu Opieki

Nasza placówka specjalizuje się w sprawowaniu całodobowej kompleksowej opieki nad wszystkimi tymi osobami, które z racji wieku, ograniczonej sprawności fizycznej bądź też z powodu choroby nie są w stanie zapewnić sobie samodzielnego życia w środowisku domowym i potrzebują stałego nadzoru lekarskiego, profesjonalnej pielęgnacji i rehabilitacji.

Profesjonalizm

Personel prywatnego domu seniora to profesjonaliści: współpracujemy z lekarzami, pielęgniarkami ze specjalizacją z pomocy długoterminowej i doświadczonymi rehabilitantami specjalizującymi się w terapii schorzeń wieku podeszłego. Zatrudniamy tylko osoby o nieposzlakowanej opinii i odznaczające się wysoką kulturą osobistą.

Dlaczego Senior Med

 • Legalna działalność

Jesteśmy legalnie działającym Podmiotem Leczniczym (Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy) zajmującym się opieką długoterminową nad osobami starszymi i niesamodzielnymi. Ośrodek uzyskał Wpis do Rejestru Podmiotów Leczniczych Wojewody Mazowieckiego (nr wpisu 000000186822). Oznacza to, że podlegamy bardzo rygorystycznym przepisom odnośnie standardów opieki co wpływa na jakość oferowanych przez nas usług pielęgniarsko-opiekuńczych.

 

 • Długoletnie doświadczenie w prowadzeniu domów opieki

Od przeszło 17 lat zajmujemy się opieką nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Tak bogate doświadczenie daje Państwu gwarancję bezpieczeństwa i komfortu psychicznego podczas podejmowania decyzji o umieszczeniu bliskiej osoby w domu opieki.

 

 • Pobyty dzienne, krótko i długoterminowe, turnusy rehabilitacyjne

W ramach usług SENIOR MED Centrum Opieki znajdziecie Państwo ofertę:

 1. pobytów dziennych i krótkoterminowych (przydatnych w nagłych niespodziewanych okolicznościach),
 2. pobytów długoterminowych
 3. turnusów rehabilitacyjnych (bardzo pomocnych podczas rekonwalescencji).
 • Atrakcyjne, bardzo konkurencyjne ceny

Biorąc pod uwagę poziom opieki oraz warunki bytowe Ośrodka Senior Med i porównując je z analogiczną ofertą miejsc o podobnym standardzie, proponujemy ceny niższe o ok. 30%.

 

 • Domowa, rodzinna atmosfera

Personel Senior Med traktuje naszych Podopiecznych jak domowników. Dbamy o to aby nasza postawa, cierpliwość i wyrozumiałość dawała im  poczucie bezpieczeństwa i budowała wzajemne zaufanie.

 

 • Wykwalifikowany, troskliwy, wyrozumiały i bardzo życzliwy personel opiekuńczy

Cały personel SENIOR MED jest starannie dobierany pod względem nie tylko kwalifikacji zawodowych, doświadczenia, doskonałych umiejętności opieki nad naszymi Podopiecznymi, ale także życzliwości, etyki i pozytywnego nastawienia do ludzi i otoczenia.

 

 • Opieka lekarzy internistów

O bezpieczeństwo medyczne naszych Podopiecznych dbają lekarze interniści. Standardowe wizyty odbywają się dwa razy w tygodniu (8 razy w miesiącu) co gwarantuje stały monitoring stanu zdrowi naszych Pensjonariuszy.

 

 • Całodobowa opieka pielęgniarska przez wykwalifikowany personel

Zdrowie Podopiecznych oddajemy w ręce wykwalifikowanych pielęgniarek z wieloletnim doświadczeniem na oddziałach szpitalnych oraz w opiece nad osobami starszymi.

Codziennie nasz zespół pielęgniarski troskliwie opiekuje się naszymi Pensjonariuszami: podaje lekarstwa, prowadzi profilaktykę przeciwodleżynową, mierzy ciśnienia, pobiera materiały do badań, wykonuje iniekcje, podłącza kroplówki oraz wykonuje inne zlecone przez lekarzy zabiegi medyczne.

 

 • Bliska współpraca z pobliskim szpitalem

Bliskie sąsiedztwo szpitali w Otwocku, Mińsku Mazowieckim oraz Międzylesiu gwarantuje możliwość natychmiastowej pomocy w nagłym przypadku lub cięższego zachorowania.

 

 • Komfortowe warunki pobytu

Ośrodek Senior Med w Wiązownej został wybudowany i oddany do użytkowania w 2016 roku. Projektując go uwzględniliśmy wszystkie wymogi zawarte w Ustawie o Pomocy Społecznej oraz w Ustawie o Podmiotach Leczniczych. Oznacza to, że nasi Podopieczni przebywają w obiekcie nieadoptowanym a od początku budowanym w oparciu o wymagania, potrzeby i komfort osób starszych (szerokie drzwi i korytarze, dwie klatki schodowe, duże łazienki, winda itd.), w każdym pokoju znajduje się łazienka z maksymalnie ograniczonymi barierami architektonicznymi. Każdy pokój wyposażony jest w 4 pozycyjne, sterowane pilotem łóżka rehabilitacyjne Volker, system przywoławczy pielęgniarkę, odbiornik TV oraz system sygnalizacji pożaru (SAP).

 

 • Codzienny blok zajęć terapeutycznych i manualnych

W naszej ofercie dla naszym Pensjonariuszy przygotowaliśmy codzienne bloki zajęć rehabilitacyjnych, fizjoterapeutycznych, usprawnień ruchowych, masaży, terapii zajęciowej oraz dogoterapii.

 

 • Podstawowe lekarstwa, badania i rehabilitacja w cenie

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Pensjonariuszy, w cenie pobytu zostały uwzględnione zabiegi rehabilitacyjne (przez pierwszy miesiąc obowiązywania umowy w wymiarze dwie sesje w tygodniu po dwadzieścia minut każda), standardowe badania diagnostyczne oraz podstawowe lekarstwa (powszechnie stosowane leki pierwszej pomocy w tym m.in: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe itd.).

 

 • Smaczne i zdrowe posiłki z uwzględnieniem indywidualnych diet

Pamiętając o słynnym powiedzeniu: „Przez żołądek do serca”, codziennie dbamy o to, aby serwowane posiłki były smaczne i dostosowane do indywidualnych gustów i wymagań naszych Podopiecznych. Wiedząc jak ważne jest w starszym wieku przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, szczególną uwagę zwracamy na bilanse wodne poszczególnych Pensjonariuszy.

 

 • Opieka duszpasterska

Wiedząc jak ważne dla niektórych z naszych Podopiecznych jest życie duchowe, zapewniamy regularne wizyty duszpasterskie w każdy pierwszy piątek miesiąca.

 

 • Duży ogród z zielenią

Zdając sobie sprawę, jak ważna dla naszych Pensjonariuszy jest cisza i spokój, Ośrodek Senior Med zlokalizowany jest w otoczeniu dużego ogrodu z zielenią. Dla potrzeb naszych Podopiecznych ogród wyposażyliśmy w huśtawki, meble ogrodowe, fontannę z ławeczkami oraz zbudowaliśmy kapliczkę gdzie w okresie wiosenno – letnim odbywają się spotkania z duszpasterzem.

 

 • Położenie w ładnej i spokojnej okolicy 

Ośrodek Senior Med zlokalizowany jest spokojnej Wiązownej (18 km od Warszawy) – miejscu które wręcz zachęca do odpoczynku i relaksu.

Zadzwoń teraz