730 10 22 10KONTAKTZADZWOŃ

Dlaczego Senior Med ?

Nasza placówka specjalizuje się w sprawowaniu całodobowej kompleksowej opieki nad wszystkimi tymi osobami, które z racji wieku, ograniczonej sprawności fizycznej bądź też z powodu choroby nie są w stanie zapewnić sobie samodzielnego życia w środowisku domowym i potrzebują stałego nadzoru lekarskiego, profesjonalnej pielęgnacji i rehabilitacji.

 

Poniżej  przedstawiamy powody dlaczego warto wybrać Dom Opieki „SENIOR MED”

Legalna działalność

Jesteśmy legalnie działającym podmiotem zajmującym się opieką długoterminową nad osobami starszymi i niesamodzielnymi. Ośrodek nasz uzyskał Wpis do Rejestru Wojewody Mazowieckiego pod numerem 189. Oznacza to, że podlegamy bardzo rygorystycznym przepisom odnośnie standardów opieki co wpływa na jakość oferowanych przez nas usług pielęgniarsko-opiekuńczych.

Długoletnie doświadczenie w prowadzeniu domów opieki

Od przeszło 17 lat zajmujemy się opieką nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Tak bogate doświadczenie daje Państwu gwarancję bezpieczeństwa i komfortu psychicznego podczas podejmowania decyzji o umieszczeniu bliskiej osoby w domu opieki.

WDROŻONA NORMA ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ W DOMACH OPIEKI

Miło nam Państwa poinformować, że SENIOR MED wdrożył w swojej placówce w Wiązownej projekt pt „Nowa norma zarządzania jakością w domach opieki nad osobami starszymi”.
Jest to najpopularniejszy w Wielkiej Brytanii standard jakościowy dla placówek tego typu, funkcjonujący powszechnie od wielu lat na tamtejszym rynku. To dla nas Wielkie wyróżnienie.
Opracowany w ramach projektu model powstał w odpowiedzi na konieczność standaryzacji usług opiekuńczych i medycznych, a także stale rosnące wymagania jakościowe. Jest to pierwszy i jedyny w Polsce system zarządzania przeznaczony dla podmiotów świadczących opiekę nad osobami starszymi i niesamodzielnymi.

BIEŻACY SYSTEM KONTROLI I MONITORINGU

Dom Opieki „SENIOR MED” ze względu na swoją specyfikę podlega corocznym, stałym kontrolom przeprowadzanym przez stosowne organy (Wydział kontroli Wojewody mazowieckiego, PIP, Sanepid, Nadzór budowlany, KSP). Tak szeroki monitoring naszej działalności jest dla Państwa gwarantem transparentności i bezpieczeństwa.

POZIOM doświadczenia i WYKSZTAŁCENIA KADRY ZARZĄDZajĄCEJ

Osoby zarządzające Ośrodkiem „Senior Med” są bardzo staranie dobierane. Legitymują się długoletnim doświadczeniem w prowadzeniu tego typu placówek (17, 14, 12 lat) oraz kierunkowymi dyplomami wyższych uczelni:

  • z dziedziny zarządzania
  • z dziedziny zarządzania ZZL
  • Studia podyplomowe: Zarządzanie podmiotami leczniczymi”
  • Studia doktoranckie
  • studia „MBA w Ochronie Zdrowia”
Profesjonalizm

Personel prywatnego domu seniora to profesjonaliści: współpracujemy z lekarzami, pielęgniarkami ze specjalizacją z pomocy długoterminowej i doświadczonymi rehabilitantami specjalizującymi się w terapii schorzeń wieku podeszłego. Zatrudniamy tylko osoby o nieposzlakowanej opinii i odznaczające się wysoką kulturą osobistą.

DYPLOM PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY

Miło nam poinformować, że Senior Med sp. z o. o. sp. k. zdobyła Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy stanowiący wyróżnienie za działania związane z zapewnieniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w zakładzie pracy.

Certyfikat „Firma godna zaufania”

Certyfikat „Firma Godna Zaufania” istnieje na polskim rynku od 2013 roku i jest jednym z najpopularniejszych wyróżnień wydawanych w Polsce. Przyznawany jest przedsiębiorcom cechującym się nieskazitelną opinią wśród klientów i kontrahentów.
Z ogromną przyjemnością informujemy, iż Ośrodek Senior Med został wyróżniony po raz czwarty Certyfikatem „Firmy Godnej Zaufania” za nienaganną opinię, zasługi dla Klientów a przede wszystkim za jakość świadczonych usług i wyróżniające podejście do Klienta.

Pobyty dzienne, krótko i długoterminowe, turnusy rehabilitacyjne

W ramach usług SENIOR MED Centrum Opieki znajdziecie Państwo ofertę:

  1. pobytów dziennych i krótkoterminowych (przydatnych w nagłych niespodziewanych okolicznościach),
  2. pobytów długoterminowych,
  3. turnusów rehabilitacyjnych (bardzo pomocnych podczas rekonwalescencji).
Komfortowe warunki pobytu

Ośrodek Senior Med w Wiązownej został wybudowany i oddany do użytkowania w 2016 roku. Projektując go uwzględniliśmy wszystkie wymogi zawarte w Ustawie o Pomocy Społecznej oraz w Ustawie o Podmiotach Leczniczych. Oznacza to, że nasi Podopieczni przebywają w obiekcie nieadoptowanym a od początku budowanym w oparciu o wymagania, potrzeby i komfort osób starszych (szerokie drzwi i korytarze, dwie klatki schodowe, duże łazienki, winda itd.), w każdym pokoju znajduje się łazienka z maksymalnie ograniczonymi barierami architektonicznymi. Każdy pokój wyposażony jest w 4 pozycyjne, sterowane pilotem łóżka rehabilitacyjne Volker, system przywoławczy pielęgniarkę, odbiornik TV oraz system sygnalizacji pożaru (SAP) podłączony i całodobowo monitorowany przez KSP w Otwocku.

Atrakcyjne, bardzo konkurencyjne ceny

Biorąc pod uwagę poziom opieki oraz warunki bytowe Ośrodka Senior Med i porównując je z analogiczną ofertą miejsc o podobnym standardzie, proponujemy ceny niższe o ok. 30%.

Domowa, rodzinna atmosfera

Personel Senior Med traktuje naszych Podopiecznych jak domowników. Dbamy o to aby nasza postawa, cierpliwość i wyrozumiałość dawała im poczucie bezpieczeństwa i budowała wzajemne zaufanie.

Opieka lekarzy internistów

O bezpieczeństwo medyczne naszych Podopiecznych dbają lekarze interniści. Standardowe wizyty odbywają się dwa razy w tygodniu (8 razy w miesiącu) co gwarantuje stały monitoring stanu zdrowi naszych Pensjonariuszy.

Całodobowa opieka pielęgniarska

Zdrowie Podopiecznych oddajemy w ręce wykwalifikowanych pielęgniarek z wieloletnim doświadczeniem na oddziałach szpitalnych oraz w opiece nad osobami starszymi.
Codziennie nasz zespół pielęgniarski troskliwie opiekuje się naszymi Pensjonariuszami: podaje lekarstwa, prowadzi profilaktykę przeciwodleżynową, mierzy ciśnienia, pobiera materiały do badań, wykonuje iniekcje, podłącza kroplówki oraz wykonuje inne zlecone przez lekarzy zabiegi medyczne.

Wykwalifikowany, troskliwy, wyrozumiały i bardzo życzliwy personel opiekuńczy

Cały personel Domu Opieki „Senior Med” jest starannie dobierany pod względem nie tylko kwalifikacji zawodowych, doświadczenia, doskonałych umiejętności opieki nad naszymi Podopiecznymi, ale także życzliwości, etyki i pozytywnego nastawienia do ludzi i otoczenia.

Bliska współpraca z pobliskim szpitalem

Bliskie sąsiedztwo szpitali w Otwocku, Mińsku Mazowieckim oraz Międzylesiu gwarantuje możliwość natychmiastowej pomocy w nagłym przypadku lub cięższego zachorowania.

Opieka duszpasterska

Wiedząc jak ważne dla niektórych z naszych Podopiecznych jest życie duchowe, zapewniamy regularne wizyty duszpasterskie w każdy pierwszy piątek miesiąca.

Smaczne i zdrowe posiłki z uwzględnieniem indywidualnych diet

Pamiętając o słynnym powiedzeniu: „Przez żołądek do serca”, codziennie dbamy o to, aby serwowane posiłki były smaczne i dostosowane do indywidualnych gustów i wymagań naszych Podopiecznych. Wiedząc jak ważne jest w starszym wieku przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, szczególną uwagę zwracamy na bilanse wodne poszczególnych Pensjonariuszy.

Codzienny blok zajęć terapeutycznych i manualnych

W naszej ofercie dla naszym Pensjonariuszy przygotowaliśmy codzienne bloki zajęć rehabilitacyjnych, fizjoterapeutycznych, usprawnień ruchowych, masaży, terapii zajęciowej oraz dogoterapii.

Duży ogród z zielenią

Zdając sobie sprawę, jak ważna dla naszych Pensjonariuszy jest cisza i spokój, Ośrodek Senior Med zlokalizowany jest w otoczeniu dużego ogrodu z zielenią. Dla potrzeb naszych Podopiecznych ogród wyposażyliśmy w huśtawki, meble ogrodowe, fontannę z ławeczkami oraz zbudowaliśmy kapliczkę gdzie w okresie wiosenno – letnim odbywają się spotkania z duszpasterzem.

Położenie w ładnej i spokojnej okolicy

Ośrodek Senior Med zlokalizowany jest spokojnej Wiązownej (w bliskim sąsiedztwie Warszawy) – miejscu które wręcz zachęca do odpoczynku i relaksu.

 

 

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz
Dom Opieki Senior Med - informacja